Home    Bucks    Tapety    Video    Wywiady    Zdjęcia    Księga Gości    Kontakt    Linki     Bannery
2002/03
średnie

- 14.3 pkt.
- 6.5 zb.
- 2.0 ast.

 

 

Średnie w karierze:
Minuty: 28,8
FG%: 45
3P%: 28 
FT%: 71
RPG: 4.8
APG: 1.4
SPG: .74
BPG: .34
TO: 1.17
PF: 2.3
PPG: 10.9

 

 

 
stat4u

 
 
                                                

ROZGRYWAJĄCY BUCKS JEST GOTOWY ABY WZIĄĆ GRĘ W SWOJE RĘCE

T.J. Ford dopiero skończył kręcić film reklamowy banku żywości 'Second Harvest'. Przyglądało mu się mnóstwo młodzieży, która czekała cierpliwie na autograf.

"Czy każdy ma kawałek papieru?" - pytał się Ford.

Ford, aby usatysfakcjonować każdego, dla tych co nie mieli skrawka papieru podpisywał autografy nawet na drzwiach lodówki. Później, jak grupka młodzieży opuściła już budynek, Ford udał się na zasłużony odpoczynek i usiadłszy w końcu w fotelu zaczął udzielać wywiadu. Odpoczynek przydał się TJ'owi ponieważ jest on bardzo zapracowanym młodym człowiekiem, nie tylko w poniedziałek (kiedy odbyło się opisywane powyżej spotkanie - przyp. daveknot)  ale odkąd został wybrany przez Bucks z numerem 9. w drafcie. 

Ford niedawno przyleciał do Milwaukee z Nowego Jorku, gdzie brał udział w obowiązkowym dla debiutantów, tygodniowym programie prowadzonym przez NBA:  'Rookie Transition Program'. Prosto z NY udał się do Wisconsin, gdzie już w poniedziałek wziął udział w treningu, później udał się na kręcenie reklamówki, następnie rozdał kilkanascie autografów, i zanim udał się na zasłużony odpoczynek udzielił jeszcze wywiadu.

Dopiero poźniej mógł bardziej skoncentrować się na otwarciu obozu przygotowawczego swojej drużyny. Według nowych zasad, zawodnicy którzy grają w NBA poniżej 3 lat zgłaszają swój udział na obozie właśnie dzisiaj (29.09). W czwartek wszyscy zawodnicy biorą udział w konferencji prasowej a w piątek odbywa się pierwszy oficjalny trening.

Ford nie był do końca pewien czego się spowiewać po nadchodzącym obozie z drużyną, która nie dość że będzie prowadzona przez debiutującego na swojej pozycji Terry'ego Portera, to jeszcze przeszła wielkie zmiany kadrowe w ostatnich miesiącach.

"Jestem jak każdy inny. Po prostu chcę wyjść, zrobić co mam zrobić najlepiej jak potrafię, wyczuć moich partnerów. Chcę się dobrze bawić oraz zobaczyć, czego oczekują ode mnie trenerzy a później starać się wykonać ich polecenia z jak najlepszym skutkiem. W zasadzie to nie wiem nawet czego się spodziewać po nadchodzącym sezonie. Mamy nowego trenera i w zasadzie nikt z zespołu nie wie dokładnie jak to będzie wyglądało. Ale już w krótce się przekonamy." - mówi Ford.

TJ przyznaje, że w czasie lata miał mały kontakt ze swoimi kolegami z drużyny, głównie przez bardzo napięty grafik. Brał udział nie tylko w grach przedsezonowych swojej drużyny, ale również pokazał się w meczach charytatywnych organizowanych przez Magica Johnsona i Jalena Rose'a. Młody rozgrywający Bucks przyznaje, że w ciągu meczów przed-sezonowych zdołał poznać jedynie drugoroczniaków - Dana Gadzurica i Marcusa Haislipa. Jednak, jak sam przyznaje, już nie może się doczekać momentu jak będzie mógł poznać kolegów na wspólnym obozie.

"W czasie lata rozmawiałem tylko z niektórymi kolegami z drużyny, głównie dlatego, że miałem bardzo napiety rozkład zajęć. Byłem więc zbyt zajęty aby mieć czas na budowanie dobrych relacji z kolegami. Przed sezonem grałem w drużynie z Gadzuriciem i Haislipem, tak więc mam dobre relacje z nimi dwoma. Poza tym bardzo dużo podróżowałem. Grałem w meczach organizowanych przeż Johnsona i Rose'a. Wydaje mi się, że zagrałem w nich nieźle. Trzeba pamiętać o tym, że jest to ciągle koszykówka, nie ważne czy to tylko mecz charytatywny czy ligowy. Wiadomo, 'celebrity games' są przede wszystkim dla dzieci, chodzi o dobrą zabawę i przede wszystkim o to, żeby zebrać pieniądze na pomoc innym ludziom na świecie."

Ford powiedział, że rozmawiał już ze swoim nowym trenerem kilka razy od czasu draftu, nawet dzień przed wyjazdem do Nowego Jorku na obóz debiutantów. bardzo ważne dla losów drużyny będzie to, jak dogada się trener-debiutant ze swoim debiutującym rozgrywającym.

"Coś czuję, że ten obóz będzie bardzo zabawny dla nas dwóch." - przyznaje Ford.

Kiedy zapytany o swoje cele na nadchodzący sezon, Ford odpowiedział:
"Z roku na rok ustanawiam sobie cele na sezon. Są to cele zarówno indywidualne jak i zespołowe, ale spokojnie mogę powiedzieć, że są one równoznaczne. Tak więc generalnie, moje cele - to cele drużyny. I zachowuję je dla siebie."

przetłumaczone przez Dawida Księżarczyka, org. art. Bucks guard ready to get down to business

 

 
 
                                                        .::(C)2003 by Dave::.