Home    Bucks    Tapety    Video    Wywiady    Zdjęcia    Księga Gości    Kontakt    Linki     Bannery
2002/03
średnie

- 14.3 pkt.
- 6.5 zb.
- 2.0 ast.

 

 

Średnie w karierze:
Minuty: 28,8
FG%: 45
3P%: 28 
FT%: 71
RPG: 4.8
APG: 1.4
SPG: .74
BPG: .34
TO: 1.17
PF: 2.3
PPG: 10.9

 

 

 
stat4u

 
                                                

Po roku bycia asystentem w Sacramento, Porter podejmuje pracę jako główny trener Milwaukee.

Terry Porter wykorzystał szasne szybkiej przeprowadzki do rodzinnego Milwaukee i podjęcia się pracy w drużynie z Wisconsin po roku pracy jako asystent trenera w drużynie Sacramento Kings. Niestety, drużyna jaką zastał w Milwaukee nie jest już tym utalentowanym i pełnym perspektyw zespołem z ostatniego roku. Co więcej, nie jest to ten utalentowany i pełny perspektyw zespół z ostatnich lat...

Jedynym w miare logiczną i odpowiedzialną osobą wydaje się być właściciel zespołu, który po wielu miesiącach zastanawiania się, w końcu zdecydował nie sprzedawać drużyny Michaelowi Jordanowi. W przeciwnym wypadku mielibyśmy kolejnego debiutanta we władzach klubu. Przypomnijmy, że George'a  Karla zastąpił debiutujący na pozycji trenera Terry Porter, Erniego Grunfielda (od lat główny manager drużyny) zastąpił również debiutant w tej branży - Larry Harris.

W nadchodzącym roku nie zobaczymy już w szatniach ani Karla, ani Allena, Cassela czy Glenna Robinsona z którymi klub pożegnał się w przeciągu zaledwie dwóch lat. Wszyscy ci zawodnicy byli głównymi czynnikami który doprowadził drużynę kozłów do siedmiu meczów w finale konferencji wschodniej. Jeśli brać pod uwagę historię zespołu, nie byłoby to scenariuszem godnym opery mydlanej, ale jednak fakt jest taki, że odejście tych zawodników zostawiło w zespole wielką lukę, którą zapełnić jest w stanie raczej tylko Desmond Mason, będący jedynym "godnym towarem" zespołu.Wymiana z Seattle była tak krzykliwa i wstrętna nie tylko ze względu na pozbycie się Ray'a Allena, ale również dlatego, że większość zdawała sobie sprawę z tego, że pozostanie Gary'ego Paytona w drużynie na następny sezon graniczyć będzie z cudem (wiadomo było, że jako wolny zawodnik wybierze ofertę z lepszego klubu). Cassel natomiast poszedł do Minnesoty w zamian za Joe Smith'a i Anthony'ego Peelera, którego niegwarantowany kontrakt został od razu obniżony.

Poza tym, zmiany położyły nacisk na Anthony'ego Masona aby sam pakował się w kłopoty.

"Mase in Your Face", Jason Caffey, Tim Thomas, Joe Smith, Toni Kukoc i Erick Strickland są jedynymi zawodnikami w zespole, którzy mają rozegrane co najmniej pięć lat w NBA. Nacisk położony na budowanie drużyny za grosze, może nie przynieść korzyści od razu i nie jednokrotnie mieliśmy tego dowody w przeszłości.

Chcąc budować dobry, perspektywiczny zespół, należy niewątpliwie kłaść duży nacisk na rozwój młodych graczy. Jednak Milwaukee w tym sezonie ma graczy nie młodych, lecz praktycznie dzieci. Jeden debiutant: T.J. Ford i dwóch drugoroczniaków Dan Gadzuric i Marcus Haislip mogą odgrywać główne role w zespole, szczególnie ten drugi biorąc pod uwagę "zużycie" Anthony'ego Masona i Caffey'a.  Desmond Mason i Michael Redd (jeden z najlepszych rezerwowych ligi) mają po trzy lata gry w NBA.

Natomiast Porter nie ma żadnego doświadczenia. Był uważany za wielki trenerski diament w czasie swojego 17 sezonu w NBA, jednak jak do tej pory może pochwalić się tylko rocznym doświadczeniem na ławce trenerskij i to w dodatku nie w roli głównego trenera. Ze względu na niedawne zakończenie kariery i młody wiek, będzie w stanie dobrze komunikować się z zawodnikami, a kontrakt podpisany na cztery nastepne lata pozwoli mu wykazać się swoimi trenerskimi umiejętnościami.

Kandydatura i posada Portera nikogo nie krzywdzi - wręcz przeciwnie. Biorąc pod uwagę to, że drużyna Milwaukee zakończyła zeszły sezon dopiero na 17 miejscu wśród średniej ilości publiczności na meczach, trzeba korzystać ze wszystkich możliwych sposobów, aby liczba ta zwiększyła się w nadchodzącym sezonie. Jednym z tych sposobów było zatrudnienie trenera który urodził się i wychował w Milwaukee.

 

przetłumaczone przez Dawida Księżarczyka, org. art. http://www.sacbee.com/content/sports/story/7371340p-8315009c.html

 

 
 
                                                        .::(C)2003 by Dave::.