Home    Bucks    Tapety    Video    Wywiady    Zdjęcia    Księga Gości    Kontakt    Linki     Bannery

stat4u

W przerwie między sezonami, Milwaukee Bucks podpisali kontrakt z mierzącym 216 cm wzrostu Portorykańskim centrem Danielem Santiago, aby wzmocnić grę pod koszami. Santiago spędził poprzedni sezon we Włoszech, grając w drużynie Lottomatica Roma (gdzie zdobywał średnio 12 pkt i 7.8 zb.), jednak nadchodzący rok nie będzie jego pierwszym w NBA. W ciągu dwóch sezonów w lidze rozegrał jak do tej pory 57 spotkań.

Wszyscy ci, którzy śledzili turniej eliminacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Grecji zauważyli, jak duży wpływ na grę swojej reprezentacji miał nowy center Kozłów.
Santiagorozegrał 10 spotkań i zdobywał średnio 10.2 punktów rzucając z niebagatelną 61,4% skutecznością (43-70). Dodał do tego średnio 5 zbiórek, 2,7 asysty i jeden blok a to wszystko spędzając średnio 20.2 minut na parkiecie. Santiago był tym samym drugim zawodnikiem swojej drużyny pod względem skuteczności rzutów z gry, zbiórek oraz bloków, oraz trzecim podającym.

Swój najlepszy występ zanotował w najważniejszym meczu o brązowy medal przeciwko Kanadyjczykom. W zwycięskim meczu 79-66 zanotował 15 punktów (7/12 z gry), 11 zbiórek (najwięcej w meczu) oraz 6 asyst!

Razem z Joelem Przybilla, Danem Gadzuriciem, Brianem Skinnerem oraz wspomnianym Danielem Santiago, Kozły pełne entuzjazmu udają się na obóz przygotowawczy.